З 12 по 16 травня 2025 року у Варшаві відбудеться 11-а Міжнародна дослідницька та навчальна конференція Євроатома з безпеки ділення реакторних систем ( FISA ) та поводження з радіоактивними відходами ( EURADWASTE ), які будуть організовані під час головування Польщі в Раді ЄС разом з Національним центром ядерних досліджень ( NCBJ ), Технологічною платформою сталої ядерної енергетики ( SNETP ) , Європейською ядерною освітньою мережею ( ENEN ), Європейським ядерним товариством ( ENS ) і Європейським ядерним товариством – Мережа молодого покоління ( ENS- YGN ) .
Площадка конференції FISA-EURADWASTE та SNETP FORUM є однією з найпотужніших для розвитку нових наукових контактів із перспективою спільних досліджень та участі у майбутніх конкурсах євратом!
Основні цілі цих конференцій високого рівня полягають у презентації досягнень і ключових результатів основних дослідницьких і навчальних проєктів Євратому, реалізованих з 2022 року, а також у стимулюванні обговорень щодо останніх технологічних новинок у сфері ядерних досліджень і інновацій, основних національних, європейських і міжнародних викликів та можливостей, партнерств і Європейського альянсу по малим модульним реакторам, а також у дослідженні перспектив на майбутнє.
Подія стане можливістю для взаємодії з усіма зацікавленими сторонами: дослідницькими та навчальними організаціями, академічними установами, молодим поколінням, промисловістю, малими і середніми підприємствами, спін-оффами та стартапами, національними і європейськими політиками, національними урядовими службовцями, європейськими технологічними платформами, організаціями технічної підтримки, європейськими форумами, європейським громадянським суспільством та міжнародними організаціями, такими як МАГАТЕ, ОЕСР/НЕА або WNA.
Програма розроблена таким чином, щоб забезпечити широке залучення політиків, промислових лідерів, експертів і дослідників молодого покоління до обговорення майбутніх викликів і пріоритетів ядерного сектору, які необхідно врахувати в майбутній європейській рамковій програмі.





