Європейський економічний і соціальний комітет та Європейська комісія (ГД з досліджень та інновацій) спільно організовують конференцію «Поводження з радіоактивними відходами: погляд громадянського суспільства» 17 жовтня 2024 року з 9:30 до 17:30 у Брюсселі.

Також буде забезпечена веб-трансляція.

Усі країни-члени ЄС утворювали і продовжують утворювати радіоактивні відходи від виробництва електроенергії, а також від промислової, сільськогосподарської, медичної та дослідницької діяльності, а також через виведення з експлуатації ядерних установок. Безпечне та відповідальне поводження з відпрацьованим паливом і радіоактивними відходами є важливою передумовою для будь-якої ядерної діяльності та є відповідальністю кожної держави-члена.

Конференція об’єднає представників інституцій ЄС, громадянського суспільства, національних і місцевих учасників для вивчення різноманітних ролей наукових досліджень і технологічних інновацій у безпечному поводженні з радіоактивними відходами. Це підкреслить важливість широкої участі, залучення та взаємодії громадянського суспільства у прийнятті громадських рішень щодо поводження з радіоактивними відходами. Важливо краще розуміти та ефективно вирішувати суспільні очікування, потреби та занепокоєння щодо поводження з радіоактивними відходами, особливо на місцевому, регіональному та національному рівнях, спираючись на минулий і поточний досвід у цій галузі.

Повна програма та деталі реєстрації будуть доступні у вересні.

Усний переклад буде англійською, французькою та німецькою мовами.